J (gioconda) wrote in feminism_ua,
J
gioconda
feminism_ua

В Україні виявлятимуть гендерні дискримінації

17 листопада 2005 року Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Програмою рівних можливостей ПРООН провело семінар «Державна стратегія ґендерних перетворень».


Гендерні проблеми обговорювали Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, Перший заступник Міністра Ілля Шевляк, заступник Постійного Представника Програми Розвитку ООН в Україні, Директор Програм ПРООН Йоанна Казана-Вишньовецька, а також заступники Міністрів України та голів облдержадміністрацій.

Юрій Павленко, виступаючи, наголосив, що семінар такого високого рівня проводиться в Україні вперше. «Дотримання Україною ґендерних стандартів є не лише яскравим показником демократизації суспільства, а й необхідною умовою для вступу до Європейського співтовариства», - зазначив Міністр.

Юрій Павленко наголосив на необхідності провести ґендерний аналіз кадрового складу центральних і місцевих органів виконавчої влади й керівного складу галузей для того, щоб виявити гендерні дискримінації. «При формуванні кадрового резерву та затвердженні на керівні посади в органах законодавчої, виконавчої, судової влади необхідно забезпечувати паритетну представленість чоловіків і жінок», – зазнчаив Міністр. А для впровадження ґендерної складової в політику і діяльність регіонів Юрій Павленко наголосив на необхідності продовжувати розбудову мережі бюро ґендерних ініціатив.
Міністр наголосив на необхідності створити експертні групи з ґендерних питань, за участю науковців, педагогів та представників громадських організацій при обласних державних адміністраціях. Юрій ПАВЛЕНКО зазначив, що найважливішим у вдосконаленні ґендерної політики є налагодження тісної співпраці державних і місцевих органів самоврядування та громадських організацій.
Зараз Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту розробило Національну концепцію ґендерних перетворень в Україні та Державну програму з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві на 2006-2015 роки.

«Це перші в Україні документи, в яких концептуально викладені погляди суспільства й держави на ґендерні підходи, перетворення та аналіз реалій з позиції ґендерної перспективи. Прийняття таких документів зможе розв’язати значною мірою ґендерні проблеми в Україні», - зазначив Юрій Павленко.


Джерело : Прес-служба Мiністерства України у справах сiм'ї, молодi та спорту
Надруковано: http://www.civicua.org/news/view.html?q=725562
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments