denysenko (denysenko) wrote in feminism_ua,
denysenko
denysenko
feminism_ua

мислі про женщін

Хех...
Спала на думку одна мисль. А мисль така - ісламська цивілізація на порозі великої системної кризи.
Цікавий шлях яким броділа ця мисль моїм мізком. Всьо почалося з нового роману обожаємої письменниці Л.М.Буджолд. Там у романі дві раси співіснують разом "стражі озера" - кочівники-мисливці-маги колишні властителі землі та "селяни" - тобто звичайні фермери. І у одних класичний матріархат, а у інших патріархат. І багато уваги авторка приділила взаємному нерозумінню між цими культурами, особливо сексуальній культурі та поведінці. Ну тут всьо ясно, у землеробській культурі роль чоловіка дуже велика. Розчистка лісу, підняття цілини, щорічні роботи з орання і т.д. Отже мужик - голова родини і спадкується головне багатство - земля по чоловічій лінії. Ось де береться культура заперечення дошлюбних зв’язків, цноти і тд. Як завжди марксізм перемагає. Мужик хоче передати спадок сину, а де гарантія що син його? Ось і стала цінуватися цнота.. Кароче перша проміжна мораль - цнота та сексуальне обмеження для жінки то продукт землеробської цивілізації.
І тут у новинах зустрів ссилочку на отжигі бабусі Бріджід Бордо що до мусульман. Бабуля реально суперсько всьо робить. Одобрям. І тут мене осініло - одна з ключових відмінностей Західної та Ісламської цивілізації у ставленні до жінок. Ось де кордон, лінія фронту, Ельзас та Лотарінгія. Західна цивілізація минула землеробську стадію 300-400 років назад, минули стадію індустріальну та вже півстароків топче постіндустріальну стежку. Тому так розюче змінилась роль та місце жінки у суспільстві. Єдине що відрізняє жінки від чоловіка то необхідність кілька років свого життя угробить на відтворення людського роду. А так, освіта, кар’єра, політика, будь-який фах, будь яка сфера життя. І одразу суспільство покотилося до матріархату. Що стає нормою? Син лишає сім’ю, донька лишається в сім’ї. Проміжна мораль номер два: постіндустріальне суспільство повертається до матріархату.
І тепер основна мораль - ісламська культура дуже потужна, але то культура до індустріального суспільства. Карл Маркс каже що економіка первинна, а всяк хрень вторинна. Я ставлю на Маркса. Не зможе селюцький іслам вижити без трансформації у постіндустріальному світі.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments