Irengloria (irengloria) wrote in feminism_ua,
Irengloria
irengloria
feminism_ua

Боротьба з сімейним насильством по-українськи

Кілька місяців тому в Києві була розміщена соціальна реклама і знятий ролик, де стронгмен Василь Вірастюк показує червону картку насильству. Як на мене, такий хід виглядав дуже вдалим. Щойно спробувала пошукати - можливо, на додачу до реклами десь є стаття чи інтерв'ю, де Вірастюк детальніше викладає свої погляди на неприпустимість сімейного насильства. Але на його сайті знайшла статтю, яка неабияк спантеличує: в ній Вірастюк згадує свою участь в програмі "Лінія конфлікту", де він відстоював припустимість і навіть користь від фізичних покарань дітей:

Василь виявився дуже комунікабельним та простим у спілкуванні. А під час невимушеної бесіди розповів, як його запросили на передачу „Лінія конфлікту”, тема якої – „Чи варто при вихованні дітей застосувати фізичну силу”. Оскільки зйомки ще не почалися, ми випередили телеведучу і поспілкувалися із всесвітньо відомим спортсменом ексклюзивно. Василь зізнався, що є прихильником фізичного покарання, звісно, в розумних межах, і повідав нам деякі таємниці виховання свого сина. „Бити дитину інколи корисно. Та робити це треба, коли є дуже поважна причина і в жодному разі не чіпати голову”.

Як приклад він навів свою історію виховання. Його мати інколи била, бувало, і шлангом від пральної машини, зізнався спортсмен. Проте з роками Василь зрозумів, що це було лише на користь. Сьогодні до своєї руки він привчає і власного сина Адама, якому наразі два з половиною роки. Переважно вихованням хлопчика займається дружина Світлана, яка після пологів покинула спорт. Коли ж за виховний процес береться батько, ніхто не втручається.


Вірастюк не справляє враження людини, яка змінює погляди з кон'юнктурних мотивів, тож скоріш за все, і в одному, і в іншому випадку він висловлював свої справжні погляди. Враховуючи рівень нашого суспільства, можна зрозуміти неузгодженість позиції Вірастюка. Але от чим думали автори соціальної реклами, які, здавалось би, мали б бути обізнаними з проблемою? Чомусь здавалось, що до участі в такому проекті допускатимуться тільки ті, хто займає послідовну позицію щодо неприпустимості насильства. Той же, хто публічно пропагував припустимість якоїсь форми сімейного насильства мав би автоматично залишатись поза колом можливих кандидатур. Втім, це в нормальній країні...
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 65 comments