Mary Xmas (maryxmas) wrote in feminism_ua,
Mary Xmas
maryxmas
feminism_ua

нові переклади українською


"Самі собі чужі" Юлії Кристевої українською
У серії "ПостМодернТекст" київського видавництва Соломії Павличко "Основи" вийшла з друку книжка Юлії Кристевої "Самі собі чужі" у перекладі з французької Зої Борисюк.
Книжка Юлії Кристевої — дослідниці семіотичних та літературних структур, авторки гендерних описів формування й руйнування мови та інших соціальних структур, низки психоаналітичних досліджень — позначена її власним досвідом проживання на чужині й космополітизму. У книжці йдеться про токату і фугу для чужинця; греків серед варварів, благальників і метеликів; обраний народ і обрання чужості; святого Павла і святого Авґустина: терапію вигнання і прочанство; за яким правом ви чужинець? Відродження "такої безформної і різнорідної структури"; Просвітництво і чужинців; пор те, чи не є універсальність нашим власним відчуженням? Нині, коли Європа стає розлогішою, а можливості подорожування значно більшими, як жити поруч з іншими, не відкидаючи їх і не поглинаючи їх.
Видавництво Соломії Павличко "Основи": (044) 285-2582, 285-8636, osnovy _at_ ukrnet.net

Нова книжка з гендерної тематики та структур примусу
За підтримки фундації "Наступна сторінка" (Софія) у львівському видавництві "Ахіл" вийшла з друку книжка Ненсі Фолбр "Хто платить за дітей?".
Переклад з англійської мови на російську здійснила Катерина Губернська.
"Хто платить за дітей?" — це короткий варіант розгорнутого запитання: як видатки на турботу про нас і наших дітей розподіляються у суспільстві? Ці видатки значною мірою лягають на плечі жінок як у грошовій економіці так і за її межами. І з розширенням найманої праці, збільшенням потреб в освіті та медицині ці видатки лише зростають. Попри програми соціального забезпечення, молоді батьки, особливо самотні матері часто опиняються на межі бідності.
Як можна пояснити розподіл "витрат на турботу" між чоловіками і жінками, батьками і дітьми, батьками і не батьками? Традиційна неокласична економіка відповідає на це питання з акцентом на індивідуальному виборі. Традиційна марксистська економіка ставить акцент на класових інтересах. Традиційна феміністична теорія — на гендерних інтересах. Всі ці відповіді є лише частковими і авторка книжки пропонує альтернативний аналіз індивідуального вибору у зв'язку зі структурами примусу на основі гендеру, віку, сексуальної орієнтації, національності, раси і класу. Порівняльне дослідження на матеріалах історії Північно-Західної Європи, США, Латинської Америки і Карибських островів допомагає пояснити відмінності у політичних рухах, державній політиці і соціальному забезпеченні.
Видавництво "Ахіл": www.ahill.lviv.ua

Новий переклад Бодріяра українською
У серії "ПостМодернТекст" київського видавництва Соломії Павличко "Основи" вийшла з друку книжка Жана Бодріяра "Симулякри і симуляція" у перекладі з французької Володимира Ховхуна.
Симулякри і симуляція, прецесія і детериторіалізація, мертва культура і завчасне воскресіння після псевдосмерті, надмірна точність копії і неможливість навіть клонуванням домогтися відтворення Того Самого, четвертий вимір і четвертинне дійство, імплозія і негентропія, орбітальне і сателізація, циркуляція і реверсія, метафізика і патафізика...
Увесь цей дискурс необхідний французькому соціологові і філософу Жана Бодіяру, щоб попередити суспільство про наступ симулякрів третього порядку — симулякрів, заснованих на інформації, моделі, кібернетичній грі, суть який полягає у тотальній операційності, гіперреальності, прагненні тотального контролю.
Видавництво Соломії Павличко "Основи": (044) 285-2582, 285-8636, osnovy _at_ ukrnet.net

Нова книжка про спільноту та суспільство
У київському видавництві "Дух і Літера" вийшла із друку книжка Фердинанда Тьоніса "Спільнота та суспільство: Основні поняття чистої соціології" в українському перекладі Наталі Комарової та Олександра Погорілого, за наукової редакції Олександра Погорілого та Віталія Терлецького.
Твір Фердинанда Тьоніса (1855-1936), що вперше вийшов друком у 1887 році, присвячений розробці типології суспільного життя та покладає початок сучасній соціології у Німеччині. Зокрема, автор окреслює спільноту через поняття крові та духа, спорідненості, сусідства й дружби, гудності й служіння; а суспільство - через товар і вартість, гроші та ринок, капітал та робочу силу.
Видавництво "Дух і Літера": (044) 425-6020, ел.пошта: duh-i-litera _at_ ukr.net

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments