Mary Xmas (maryxmas) wrote in feminism_ua,
Mary Xmas
maryxmas
feminism_ua

про український жіночий рух

коли готувалася до виступу у Відкритому університеті (де я таки застудилася, щоб ви не сумнівалися -- горло болить, нежить страшна, сиджу в обнімку із коробкою паперових носовичків), зауважила, що всі, геть усі, навіть свіжі, тексти українською про український жіночий рух є спрощенським і перекривленим переказуванням оцього давнішого тексту Людмили Смоляр (земля їй пухом)
ЖІНОЧИЙ РУХ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК ГЕНДЕРНОЇ РІВНОВАГИ ТА ГЕНДЕРНОЇ ДЕМОКРАТІЇ В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІУМІ

(до речі, якщо вас цікавить історія українського жіночого руху у дореоволюційній Наддніпрянській Україні, а також загалом огляд історії українського жіночого руху, але ви не маєте книжки Марти Богачевської-Хом"як "Білим по білому", то можете почитати, відповідно, Смоляр.Минуле.Заради.Майбутнього та Смоляр.Жіночі студії в Україні звідси (фейсбук) чи звідси (екс.уа) )

при чому всі статті, які я нарила, відхрещувалися від фемінізму руками і ногами і наполягали, що українки -- вони такі благородні, що навіть не переймалися правами власне жінок, а дбали про всю націю.
на відміну від самої Смоляр, яка називала речі своїми іменами і казала, що це був фемінізм -- такий самий, як в Європі і Америці (і в Росії, між іншим. в них теж був жіночий рух, щоб ви не сумнівалися. тільки хитрожопі комуняки взяли всі напрацювання жіночого руху включно із правом голосу для жінок і зробили вигляд, що це все вони придумали і зробили). і що жінки боролися і за свої права, і за права своєї нації.

читала в процесі про те, як українські націоналісти-чоловіки чмирили жінок з жіночого руху у міжвоєнній підпольській Україні. (Мирослава Дядюк. Український жіночий рух у міжвоєнній Галичині: між гендерною ідентичністю та національною заангажованістю.)
таких самих націоналісток, між іншим.
лише одне те, що вони наважилися говорити про права жінок, що не обмежуються кухнею, церквою і дітьми, їх звинувачували в усіх смертних гріхах включно із вимиранням нації. ото дійсно, хто всрався -- невістка.

отакі вони, проблеми постколоніального фемінімзу -- що мусиш боротися проти чоловіків і жінок імперії за право не називатися хахлушкою і проти своїх чоловіків за право зватися людиною.
Tags: постколониализм, теория
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments