Mary Xmas (maryxmas) wrote in feminism_ua,
Mary Xmas
maryxmas
feminism_ua

і трішки феміністського аналізу стосовно нашої ситуаціїVictoria Globa
Це дуже важливо. Терпіти агресора до осені неможна. Це не компроміс, це перемога агресора.

Я вже багато разів казала, що динаміка змін у психіці людини за диктатури дуже нагадує ситуацію з домашнім насильством, а остання досить добре досліджена. За 9 місяців можна не лише народити нову людину, а й зробити з живої сильної вільної людини зомбовану ганчірку без особистості. З тих самих причин, з яких особистість можна загартувати і зробити незламною, її можна і зламати вщент - особистість пластична. Ця інформація дуже важка, тому неочевидна, але досить багато написано як про зміни у психіці при домашньому насильстві, так і про те, як люди у концтаборах перетворювалися на рабів зі скляними очима, про стендфордський тюремний експеримент, тощо тощо. Стокгольмський синдром як може найвідоміший з таких прикладів - керуючись інстинктом самозбереження, людина щиро починає любити свого ката. Підтримка диктатора, або навіть щира любов до нього - це воно й є, соціальний стокгольмський синдром.

Якщо уявити, що Майдан погодиться на цю поразку, через 9 місяців нас просто не буде. Принаймні, поменшає настільки, що ми вже не будемо силою. Людина, яка не просто встановила диктатуру, а й з волі якої вівся цинічний відстріл мирних жителів, дуже добре знає, як саме ламати людей, як робити це, і вміє це робити. Варто лише подивитися на знайомих, які кажуть "але ж він всенароднообраний", щоб зрозуміти, що вміє. І буде робити - швидко та цілеспрямовано. Зрозумійте, йдеться не про те, що воно сфальсифікує вибори, воно сфальсифікує наші душі, і ми його чесно оберемо самі, як це відбувається в Росії. Може не кожен з нас, але достатня кількість нас.

Єдина можлива дія в ситуації насильства - НЕГАЙНО дистанціюватися від насильника. Неможна домовлятися з людиною, що катує, бо вона вб'є. Зламає тих, кого можна зламати, а решту вб'є.

З іншого боку, я щиро радію, що опозиція-горинич нарешті вбила останній цвях в свою труну. Більше ні від кого не почую слів "наша опозиція", вже всім має бути зрозуміло, що вона не наша, а його, що це політична клоунада під одного замовника. А Майдан, сподіваюсь, цієї поразки не прийме, бо якщо три місяці тому народ хотів відставки та виборів (за моєю досить суб'єктивною статистикою), то зараз хочуть голову, або принаймні довічного ув'язнення.

Так що зрештою, вся ситуація грає на нас - вже всім зрозуміло, що на "захід" немає надії, тепер ще дійде, що й на політиків немає. Ситуація сама собою призведе до повної люстрації та зміни системи. Переможемо.

Tags: насилие
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments